Główna Księgowa / Główny Księgowy

Twój zakres obowiązków:

  • Tworzenie oraz realizowanie polityki rachunkowości i podatkowej firmy oraz zarządzanie płynnością finansową i ryzykiem walutowym,
  • Wdrażanie, aktualizowanie i usprawnianie procedur księgowo-podatkowych, optymalizacja procesów księgowych, plany kont
  • Współpraca z bankami, audytorami, instytucjami finansowymi, firmami ubezpieczeniowymi oraz organami państwowymi,
  • Sporządzanie rozliczeń, analiz oraz raportów na potrzeby firmy oraz instytucji zewnętrznych,
  • Sporządzanie bilansów oraz sprawozdań finansowych zgodnie z polskimi standardami sprawozdawczości finansowej,
  • Kontrola formalno-rachunkowa oraz nadzór nad prawidłowością rozliczeń dokumentów księgowych, operacji i rozliczeń finansowo-księgowych,
  • Rozliczanie inwestycji, projektów związanych z funduszami zewnętrznymi oraz działaniami firmy,
  • Kreowanie i wdrażanie pomysłów poprawiających wyniki finansowe przedsiębiorstwa.

  • Wymagania:

    • Ukończone studia wyższe kierunkowe
    • Biegła znajomość przepisów o rachunkowości, KSH, podatkowych, MSR
    • Min. 5 lat doświadczenia na powyższym lub podobnym stanowisku
    • Doświadczenia w pracy w systemach ERP (najlepiej Comarch XL),
    • Doświadczenie ze spółkami (z.o.o. i komandytowymi), pełną księgowością i podmiotami zatrudniającymi powyżej 50 osób – warunek konieczny
    • Język angielski mile widziany.

    Oferujemy:

    • Pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
    • Atrakcyjne wynagrodzenie,
    • Samodzielne i odpowiedzialne stanowisko pracy,
    • Interesujące wyzwania związane z kształtowaniem kierunków rozwoju firmy,
    • Dodatkowe ubezpieczenie na życie,
    • Szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne.

    Produkujemy dla znanych firm
    EnglishFrenchGermanNorwegianPolishSwedish